Ekrano keitimas

ekrano keitimas

Skaudi patirtis

Pakelti savo telefoną nuo žemės ir su baime akyse pažiūrėti į ekraną yra nelengva, bet pamatyti jį suskilusį yra itin nemalonu. Tikriausiai ne vienas neturintis ekrano draudimo pirmiausia pagalvoją apie kainą. Bet taip pat derėtų žinoti, nuo ko keitimo kaina priklauso.

Ekrano komponentai

Išmaniųjų telefonų, su lietimui jautriais ekranais turi kelias sudedamasias dalis, tai skiklas, lietimui jautrus paviršius bei LCD ekranas (smulkiau nevardinsiu). Viršutinis stiklas būna dviejų rūšių – su lietimui jautriu paviršiumi arba be jo, tiesiog apsauginis stiklas. Tokiu pat principu galima išskirti ir LCD ekranus – su integruotu lietimui jautriu paviršiumi ir be jo.

Stiklo keitimo ypatumai

Viršutinis stiklas su lietimui jautriu paviršiumi keičiamas daug paprasčiau ir pigiau, nes prie telefono korpuso yra tvirtinamas tik rėmelis, o ne visas stiklo paviršius. Bet šiuo atveju sunku išvengti dulkių patekimo po stiklu, kurios ilgainiui smarkiai užteršia ekraną. Be to, nebūtina keisti viso ekrano ir stiklo komplekto, o tai taupo Jūsų pinigus. Ši technologija naudojama senesniuose LG, Samsung telefonuose, taip pat HTC Desire serijos telefonuose.

Tais atvejais, kai viršutinis stiklas atlieka tik apsaugojimo funkciją, jis klijuojamas prie telefono LCD ekrano visu paviršiumi naudojant specialios technologijos ultravioletinėje šviesoje stingstančius klijus. Toks tvirtinimo būdas sustiprina ekraną, jis labiau amortizuoja smūgius, yra patvaresnis, labiau atsparus smūgiams, bet jo keitimo procedūra yra daug sudėtingesnė ir brangesnė, jeigu iš viso yra įmanoma. Tokiu principu pagaminta daugelis populiariųjų telefonų ekranų – iPhone, Samsung Galaxy serijos, HTC One serijos, Sony Z serijos ekranų, NOKIA Lumia serijos ekranų. Deja lengviausias stiklo atskyrimo procesas priklauso Samsung Galaxy serijai, o to imtis verta dėl itin aukštos ekranų kainos.

Apsauginio stiklo keitimas

Keičiant apsauginį stiklą, kuris yra priklijuotas UV klijais prie LCD ekrano reikia imtis ypatingų priemonių. Pirmiausia jo atskirimo nuo ekrano procese yra naudojama aukšta temperatūra, kuri klijus sumikština. Tuo metu rizikuojama tiek perkaitinti ekraną, ko pasekoje atsiranda geltonos ar pilkos dėmės, taip pat įmanoma suskaldyti LCD ekraną. Klijuojant ekraną atgal reikia atkreipti dėmėsį į oro burbuliukus, kurie atsiranda stikliuko sąlyčio su klijais metu – juos pašalinti yra itin sunku. Taip pat reikia pasirūpinti, kad klijų perteklius nepatektų į nepageidaujamas vietas – po pagrindiniu mygtuku, į priekinės kameros ertmę ir t.t. Dėl šių priežasčių dažniausiai rekomenduojama keisti visą ekraną, t.y. ekrano ir stiklo komplektą, ar bent jau būti pasiruošus tai daryti.

Ekrano keitimas

Stiklo keitimo nesekmės atveju, t.y. kai suskyla pagrindinis LCD ekranas, keičiamas LCD ekrano ir stiklo jau gamykliškai suklijuotas komplektas. Šis būdas dažnai yra paprastesnis, bet daug brangesnis. Labai dažnai skyla tik viršutinis ekrano stiklas, todėl išleisti didelę sumą pinigų viso ekrano keitimui yra itin apmaudu. Trumpai apibūdinsiu tipiškus ekrano keitimo būdus.

Ekrano keitimas su korpusu

Dalis ekranų gali būti pakeisti su šoniniu rėmeliu, pavyzdžiui Huawei, Samsung Galaxy serija, Meizu, Alcatel ir kitų telefonų ekranai. Šio proceso metu visi vidiniai telefono komponentai yra perdedami į naujojo ekrano korpusą. Taip atsinaujina išvaizda, dažniausiai pasikeičia pagrindinis mygtukas, o kai kuriais atvejais ir šoniniai (garso reguliavimo ir išjungimo mygtukai). Tai yra naudinga jei telefonas yra naudojamas jau seniai ir yra ganėtinai smarkiai susidėvėjęs. Tokie ekranai yra brangesni, bet kartais verta sumokėti daugiau, nes dažnai keičiant tikra ekraną su stiklus rėmelį pakeisti jau būna sudėtinga arba neįmanoma.

Ekrano keitimas nuo galinės dalies

Keičiant ekrano ir stiklo komplektą be rėmo, dažnai remontas pradedamas nuo galinės telefono dalies, t.y. nuimama nugarėlė ir išimama didžioji dalis komponentų, tarp jų baterija ir pagrindinė plokštė tam, kad pasiekti ekrano ir lietimui jautraus paviršiaus jungtis. Tuomet kaitinant yra atklijuojamas stiklas nuo korpuso, o dažnai ir pats ekranas nuo vidurinės korpuso dalies. Dažnai ekranams esant bent 0,1 mm storesniems už originalų reikia panaudoti daugiau lipnios medžiagos siekiant kompensuoti tarpą tarp korpuso ir ekrano. Taip ekranai kečiami Sony, Alcatel, Huawei, Nokia ir kitų modelių telefonams.

Ekrano keitimas iš priekio

Dažnai, bet ne visada paprastesnis ekrano keitimo būdas. Pašalinus apdailos detales ar tiesiog atsukus varžtus atlaisvinamas telefono ekranas ir pakeliamas nuo korpuso. Atjungus susijusias jungtis ekranas yra atskiriamas nuo korpuso. Dažnai prie jo būna prijungti kiti komponentai, tokie kaip garsiakalbis, kamera, pagrindinis mygtukas. Ši technologija taikoma iPhone serijos naujuose telefono modeliuose. HTC One serijos atveju, ekranas išimamas iš korpuso su visai komponentais, įskaitant bateriją ir pagrindinę plokštę.

Visi telefonai lygūs

Apibendrinant šią informaciją privalu paminėti, kad kiekvieno telefono taisymas yra vienodai sudėtingas ir atsakingas darbas – būtina atkreipti dėmesį į visas detales, jungtis ir kiekvieno telefono trapumą – ekrana įmanoma sugadinti dar jo neįdėjus, o ka jau kalbėti apie kitus komponentus, kuriuos reikia taisyklingai ir tiksliai sudėti atgal į telefoną.